تبلیغات بالا پایین آگهی ها
۶ ترفند جوانی

۶ ترفند جوانی

نمودار این مقاله

محبوبیت مقاله ۱۰۰%
بار تخصصی ۲۰%
اهمیت برای سالمند ۱۰۰%

زمان تقریبی مطالعه این مقاله ۳ دقیقه

6 ترفند جوانی

در دوران سالمندی جوان بمانید!

برای پیشی گرفتن از فرآیند پیری می‌توانید با ایجاد تغییراتی ساده در سبک زندگی، متابولیسم خود را بعد از ۵۰ سالگی افزایش دهید. این ۶ نکته در خصوص ترفند جوانی را بررسی کنید تا ببینید چگونه می‌توانید بدن خود را برای داشتن متابولیسم سریع‌تر، فریب دهید.

  • تمرینات قدرتی انجام دهید

حفظ تون عضلانی یکی از مهم ترین کارهایی است که می‌توانید برای سوزاندن کالری بیشتر انجام دهید. برای افراد مسن، شروع یا حفظ یک برنامه تمرینی قدرتی می‌تواند به افزایش میزان متابولیسم پایه آنها کمک کند.

تمرینات قدرتی برای از دست دادن شکم نیز مفید است. تحقیقات تأیید کرده اند که کاهش وزن برای سالمندان بیشترین تأثیر مثبت را بر سلامتی دارد و کاهش چربی ناشی از تمرینات قدرتی (حتی اگر تمرینات به طور خاص روی شکم شما متمرکز نباشد) اغلب از این ناحیه است.

به علاوه، تمرینات قدرتی نباید غیرمعقول یا وقت‌گیر باشند. اگر در حال حاضر وزنه نمی‌زنید (یا سایر تمرینات تقویتی مانند یوگا را انجام نمی‌دهید)، با پزشک خود در مورد ایجاد برنامه‌ای که برای شما مناسب است صحبت کنید.

به یاد داشته باشید شما برای بهبود عضلات خود هرگز ناتوان و پیر نیستید. بعد از ۶۰ سالگی می‌توانید با انجام تمرینات قدرتی عضله‌سازی کنید. در واقع، این امکان وجود دارد که عضلات خود را تا ۹۰ سالگی به خوبی تقویت کنید.

  • فعالیت بیشتری را به زندگی روزمره خود اضافه کنید

شما در دوران سالمندی می‌توانید بدون رفتن به باشگاه نیز از مزایای فعالیت بدنی بهره ببرید. آمار نشان می‌دهد با بالا رفتن سن افراد به طور متوسط  ​​کمتر حرکت می‌کنند و فقط کارهای روزمره را انجام می‌دهند. لازم به ذکر است حتی مقادیر کم فعالیت می‌تواند به متابولیسم و ​​سلامت قلب و عروق شما کمک کنند.

با این حال، در دنیای خودکار امروز، ما فرصت‌های کمتری برای افزایش فعالیت روزانه داریم بنابراین به دنبال هر فرصتی باشید که موجب فعالیت بیشتر شما شود. باغبانی، شستن ظروف با دست، مرتب کردن وسایل و لباس‌های خود از جمله کارهای سبک و روزانه‌ای هستند که بدن شما را در حرکت نگه می‌دارند.

پیاده روی اغلب بهترین ورزش برای سالمندان برای کاهش وزن در نظر گرفته می‌شود. و برای بهره‌مندی از مزایای آن لازم نیست ۱۰۰۰۰ قدم در روز را که اغلب ذکر شده است انجام دهید. فقط افزایش اندک در تعداد قدم‌هایی که برمی‌دارید می‌تواند کمک کننده باشد.

  • مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید

پروتئین می‌تواند به عضله‌سازی کمک کند. همچنین برای هضم به انرژی بیشتری نیاز دارد. این بدان معناست که می‌توانید متابولیسم خود را بعد از ۶۰ سالگی با خوردن پروتئین بدون چربی در هر وعده غذایی افزایش دهید تا عضلات خود را از دست ندهید.

سالمندانی که پروتئین کافی می‌خورند، توانایی انجام فعالیت‌های روزمره و کاربردی مانند لباس پوشیدن و بالا رفتن از پله ها را کمتر از دست می‌دهند.

به طور کلی ترجیح داده می‌شود پروتئین خود را از غذاهای کامل دریافت کنید، بنابراین سایر عناصر ضروری یک رژیم غذایی سالم مانند فیبر را از دست ندهید. بسیاری از مردم در تامین پروتئین دریافتی بهینه خود به تنهایی از طریق غذاهای کامل مشکل دارند. یک پودر پروتئین با کیفیت خوب و مشورت پزشک می‌تواند به پر کردن شکاف ها کمک کند.

  • کالری کافی دریافت کنید

این ممکن است یک نکته عجیب به نظر برسد. به هر حال، افراد در بسیاری از رژیم‌های غذایی نیاز دارند تا کالری مصرفی خود را به شدت کاهش دهند و احتمالا شنیده‌اید که راز کاهش وزن در خوردن کالری کمتر است.

با این حال، این استراتژی کم کالری می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، به ویژه برای سالمندان. وقتی بدن ما احساس می‌کند که انرژی کافی برای برآوردن نیازهای اولیه ما دریافت نمی‌کند، متابولیسم ما می تواند برای حفظ انرژی به حالت گرسنگی برود.

همچنین، اگر کالری کافی دریافت نکنید، می‌توانید خیلی سریع وزن کم کنید، که می‌تواند منجر به از دست دادن عضلات شود، که برای متابولیسم سالم نیاز به حفظ عضلات دارید.

اگر برای خوردن وعده‌های غذایی منظم و متعادل به دلیل اشتهای زیادی مشکل دارید، با پزشک خود صحبت کنید. در ابتدا، کاهش اشتها ممکن است به عنوان یک امتیاز برای کاهش وزن به نظر برسد. با این حال، برای سالمندان، می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات سلامتی باشد که باید بررسی شوند.

  • خواب کافی داشته باشید

سالمندان اغلب برای خواب کافی تلاش می‌کنند. اما از دست دادن خواب عادت دیگری است که می‌تواند به متابولیسم شما آسیب برساند. تحقیقات در مجله بین‌المللی چاقی، محرومیت از خواب را با احتمال بیشتر چاقی برای افراد مسن مرتبط دانسته است.

  • سطح استرس خود را کاهش دهید

هنگامی که تحت فشار مزمن هستید، بدن شما می‌تواند حالت استرس شما را به عنوان نشانه‌ای تعبیر کند که باید انرژی خود را حفظ کنید این نتایج می‌تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد، علاوه بر این میل به شیرینی جات را تحریک می کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که فعالیت‌های آرامش بخش مانند مدیتیشن می‌تواند به متابولیسم بدن کمک کند.

باموسپیدان

لطفا نظر خود را بنویسید

جستجو

Generic filters

دسته بندی ها

تبلیغات

آگهی های ویژه

تماس با مسئول آگهی

  • تیک را بزنید تا از ارسال پیغام های بیهوده جلوگیری شود!
بالا