در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #6367
  عامر فاضلی
  مدیر سایت
  سرپرست کل

  امروزه بیشتر افراد به دنبال تناسب اندام هستند و به همین منظور از رژیم های غذایی نامناسب و غیر تخصصی استفاده می کنند و با استفاده از این رژیم ها به بدن خود اسیب می زنند. رژیم غذایی مناسب تغذیه مناسبی است که باعث سلامت عمومی بدن شود و در آن همه گروه های اصلی غذایی تجویز شود. همچنین رژیم غذایی سالم در کنار ورزش می تواند از بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، دیابت، کبد چرب و سرطان جلوگیری کند.
  رژیم غذایی مناسب
  همانطورکه گفته شد، رژیم غذایی مناسب، شامل مواد غذایی است که در آن از تمام گروه های اصلی غذایی استفاده شود. در این مقاله قصد داریم این چهار گروه را به اختصار معرفی کنیم:

  ۱-میوه ها و سبزیجات: شامل هر نوع میوه دلخواه و سبزیجات غیرنشاسته ای (مانند بروکلی، گوجه فرنگی، قارچ) و سوپ‌های رقیق است.

  ۲-غلات: شامل غلات کامل (مانند برنج قهوه‌ای و گندم کامل)، پروتئین‌های کم چرب، عدس‌ها و لبنیات کم چرب است.

  ۳-لبنیات: شامل شامل شیر، ماست، پنیر، کشک و بستنی است.

  ۴-گوشت، حبوبات و مغزها: شامل گوشت قرمز، مغزها، حبوبات، تخم مرغ و گوشت سفید (گوشت مرغ، ماهی و پرندگان) است.

  توصیه های طب سنتی در رابطه با عادت های غذایی
  در طب سنتی به تغذیه سالم و همچنین عادتهای غذایی توجه زیادی می شود. عادات غذایی اشتباه ممکن است به بدن آسیب بزند. یکی از نکاتی که باید علاوه بر تغذیه مناسب به آن توجه کرد، عادت های غذایی است. بنابراین هرگز در مواقعی که اشتهای کاذب دارید سراغ غذا خوردن نروید و قبل از سیر شدن کامل از غذا خوردن دست بکشید. غذا را به خوبی بجوید! اینکار باعث هضم بهتر غذا می شود. غذاهای که با مزاجتان سازگار است میل کنید. از خوردن غذا های تکراری پرهیز کنید و حتما بعد از خوردن غذا چند دقیقه بی حرکت باشید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.