تبلیغات بالا پایین آگهی ها
تغذیه سالم

تغذیه سالم

نمودار این مقاله

محبوبیت مقاله ۷۰%
بار تخصصی ۲۰%
اهمیت برای سالمند ۷۰%

زمان تقریبی مطالعه این مقاله ۲ دقیقه

تغذیه سالم

تغذیه سالم

 

این روزها تغذیه یکی از مهمترین مطالبی است که بین مردم مورد بحث قرار دارد. بر همین اساس اقشار مختلف جامعه، درگیر رژیم غذایی لاغری و چاقی شده اند، به عنوان مثال جوانانی که اغلب برای خودنمایی به دنبال رژیم های عجیب و غریب می روند و به بدن خود آسیب می زنند و مادرانی که به شدت نگران تغذیه کودکانشان هستند و یا سالمندان عزیز که باید خیلی زیاد به تغذیه خود اهمیت دهند.

در واقع تغذیه سالم، سبدی از مواد غذایی کامل و سالم است. این به معنی حذف یک یا چند گروه از مواد غذایی نیست، بلکه برنامه غذایی سالم رژیمی است که در آن تمام گروه های غذایی گنجانده شود.

گروه گوشت ها: شامل انواع گوشت که تأمین کننده پروتئین بدن هستند.

گروه لبنیات: شامل شیر، پنیر، ماست و…که تأمین کننده کلسیم اند.

گروه سبزی ها: شامل سبزی های سبز رنگ، صیفی جات و نشاسته است. این گروه املاح و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کنند.

صبحانه نقش حائز اهمیتی در سلامت دارد. یکی از مهم ترین وعده های غذایی است و بهتر است که کامل و در آرامش صرف شود. صبحانه کامل شامل لبنیات، آب میوه های تازه و نان است. حذف این وعده غذایی عوارضی مانند بد اخلاقی، اختلال در ترشح هورمون ها و چاقی را به همراه دارد.

اطلاعات آماری نشان می دهد که تغذیه در کشورهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال ۶۹% از جمعیت کشور مصر چاق هستند و ۱۱% از جمعیت آن از دیابت رنج می برند و به ترتیب کشور تونگا، پالائو،کویت،کیو بیاتی از نظر رژیم غذایی ضعیف هستند و در مقابل، کشور اسپانیا با وجود اینکه از کربوهیدرات ها زیاد استفاده می کنند، به علت رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی جزء بهترین کشورها در رژیم غذایی هستند. کشورهای ژاپن، فرانسه، موناکو به ترتیب جز بهترین ها در رعایت رژیم غذایی سالم می باشند.

لطفا نظر خود را بنویسید

جستجو

Generic filters

دسته بندی ها

تبلیغات

آگهی های ویژه

تماس با مسئول آگهی

  • تیک را بزنید تا از ارسال پیغام های بیهوده جلوگیری شود!
بالا