تبلیغات بالا پایین آگهی ها
برنامه غذایی

برنامه غذایی

نمودار این مقاله

محبوبیت مقاله ۶۰%
بار تخصصی ۱۰%
اهمیت برای سالمند ۵۰%

زمان تقریبی مطالعه این مقاله ۲ دقیقه

برنامه غذایی

 

اهمیت برنامه غذایی

برنامه غذایی مناسب برای هر شخصی در هر سن و جنیست دارای اهمیت است. با توجه به اینکه نیاز به مواد غذایی در خانم ها و آقایان در سنین مختلف متفاوت است، بنابراین برنامه غذایی مناسب برای هر جنسیت و هر سنی، متفاوت است و برای داشتن یک برنامه غذایی سالم و متناسب با ذائقه افراد باید به متخصصان تغذیه مراجعه کنند.

برنامه غذای سالم

برای حفظ تناسب اندام و سلامتی جسمی هر فرد، باید از برنامه غذایی مناسب خود استفاده شود. کوچکترین اشتباه در برنامه غذایی، ممکن است موجب مشکلات بسیاری مانند افزایش وزن شود و اضافه وزن زمینه بسیار از بیماری ها است. برنامه غذایی مناسب در واقع برنامه ای است که فرد از مواد غذایی مورد نیاز بدن، به مقداری که بدن به آن نیاز دارد استفاده کند.

برنامه غذایی برای ورزشکاران بدنساز

در بدنسازی، یکی از اصول ورزشی در آن، عضله سازی است که این مهم از طریق وزنه زدن و تغذیه سالم به نتیجه می رسد. برنامه غذایی در بدنسازی اهمیت زیادی دارد. بیشتر جوانان برای داشتن اندام مناسب از مکمل ها استفاده می کنند تا مواد غذایی مورد نیاز بدن خود را که در غذای روزانه بدست نمی آورند را جبران کنند. برنامه غذایی مناسب برای بدنسازان، برنامه ای است که موجب تعادل میزان چربی و عضله در بدن ورزشکار شود. ارائه یک برنامه غذایی مناسب امری تخصصی است و باید از یک متخصص تغذیه مشاوره دریافت گردد.

برنامه غذایی مناسب برای یک هفته

داشتن یک برنامه غذایی هفتگی در طول هفته به ما کمک می کند تا غذای مورد نیاز خانواده را مطابق با ذائقه و نیاز افراد تهیه کنیم و همچنین برای تهیه غذا شتاب زده عمل نکنیم. با تهیه لیست، برنامه غذایی تا پایان هفته از مصرف غذاهای تکراری در سبد غذایی خود جلوگیری می کنیم. گفتی است که برای تهیه برنامه غذایی مناسب باید به فصول و ذائقه افراد خانواده توجه کرد. پیش بینی مواد و عناصر لازم و ضروری بدن مانند کربوهیدرات ها، پروتئین و ویتامین ها در غذای روزانه و هفتگی، می تواند سلامت افراد خانواده را تضمین نماید. ازاینرو نیاز است تا برای تهیه برنامه غذایی هفتگی خود و خانواده خود زمان بیشتری گذاشته و پیش نیاز های آن ها از قبل تهیه گردد.

لطفا نظر خود را بنویسید

جستجو

Generic filters

دسته بندی ها

تبلیغات

آگهی های ویژه

تماس با مسئول آگهی

  • تیک را بزنید تا از ارسال پیغام های بیهوده جلوگیری شود!
بالا