Adult Cold-قرص سرما خوردگی بزرگسالان
نام انگلیسی | Adult Cold |
نام فارسی | قرص سرما خوردگی بزرگسالان |
نام تجاری | |
موارد مصرف | مناسب در سرما خوردگی، ضد تب و ضد احتقان |
موارد منع مصرف و احتیاط | |
عوارض جانبی | |
تداخل دارویی | مصرف همزمان این دارو با فراورده های الکلی، داروهای خواب آور، آرام بخش و ضد درد ممنوع است. |
مکانیسم اثر | با انبساط عروق و افزایش عرق کردن موجب کاهش تب و بدلیل اثر ضد هیستامینی، آلرژی قسمت فوقانی دستگاه تنفسی و آبریزش و احتقان بینی را بهبود می بخشد |
اشکال دارویی | Tab, Gelatin Cap: Acetaminophen 325mg+ Phenylephrine 5mg+ Chlorpheniramine 2mg |