تبلیغات بالا پایین آگهی ها
چگونگی دریافت کارت بلیت منزلت به‌ صورت اینترنتی / آموزش تصویری

چگونگی دریافت کارت بلیت منزلت به‌ صورت اینترنتی / آموزش تصویری

کارت بلیت منزلت در اصل همان کارت بلیت دومنظوره می باشد که دارای ۹۰ درصد تخفیف، جهت بهره مندی از خدمات مترو و اتوبوس طبق ضوابط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، برای دارندگان «کارت منزلت» صادر می گردد.

در این مقاله قصد داریم تا با نحوه دریافت کارت بلیت منزلت بصورت اینترنتی و قدم به قدم را توضیح دهیم.

در ابتدا برای خرید کارت بلیت منزلت الکترونیک تهران، «کارت منزلت ویژه سالمندان بالای ۶۵ سال که دارای کارت منزلت می باشند»، به وب سایت eticket.tehran.ir مراجعه نمایید. سپس در منوی بالا یر روی «خدمات کارت» کلیک کرده و سپس در لیست مربوطه «کارت ویژه منزلت» را انتخاب کنید.

۱. برای استفاده از خدمات سایت ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید، در برگه «ورود / ثبت نام» برای ثبت نام در سایت «کد ملی» خود و «کلمه عبور» را به دلخواه وارد کنید و «تکرار رمز عبور» را در محل مربوطه وارد کنید. اگر متن داخل عکس ناخوانا باشد می توانید روی دکمه کنار تصویر کلیک کرده و تصویر جدیدی ایجاد نمایید، بعد از وارد کردن «کد ملی» و «کلمه عبور» روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.

نکته مهم: کلمه عبور خود را برای ورود های بعدی به خاطر بسپارید. کلمه عبور باید بالای ۶ کاراکتر باشد و از حروف فارسی برای رمز عبور خود استفاده نکنید.

نکته مهم: در صورتی که قبلا در سایت ثبت نام کرده اید روی دکمه «قبلاً ثبت نام کرده ام» را انتخاب کنید و کدملی و رمزی را که هنگام ثبت نام وارد کرده اید را وارد کنید.

مرحله 1 کارت بلیط منزلت

۲. بعد از ورود به سایت «پنل کاربری» را مشاهده خواهید کرد، بر روی دکمه «ثبت سفارش» کلیک کنید، لطفا توجه کنید اگر قبلاً سفارش جدید را انتخاب کرده اید و تعدادی از مراحل را نیز طی کرده اید دوباره برای سفارش کارت روی دکمه سفارش جدید کلیک کنید.

برای مشاهده سفارش هایی که قبلا در سیستم ثبت کرده اید روی دکمه «پیگیری سفارش» کلیک کنید.

لطفا توجه داشته باشید اگر قبلا سفارشی را در سایت ثبت کرده اید و آن سفارش را کامل نکرده اید برای تکمیل سفارش تنها کافی است روی دکمه «سفارش جدید» کلیک کنید.

در صورتی که بخواهید رمز عبور خود را تعویض کنید روی دکمه «تغییر رمز» کلیک کنید.

اگر پیامکی حاوی نقص مدارک برای شما ارسال شد برای تکمیل مدارک باید مجدداً وارد سایت شوید و روی دکمه «رفع نقص مدارک» کلیک کنید.

مرحله 2 کارت بلیت منزلت

۳. در صفحه جدید «کارت بلیت منزلت (دو منظوره)» را انتخاب کنید. لطفا قبل از خرید کارت، صفحه قوانین و مقررات کارت را مطالعه کنید. بعد از انتخاب کارت روی دکمه «ثبت سفارش» کلیک کنید.

مرحله 3 کارت بلیت منزلت

۴. در صفحه بعد نحوه تحویل سفارش را انتخاب نمایید. اگر نحوه ی تحویل کارت را «تحویل حضوری در باجه بلیت الکترونیک یکی از ایستگاه های مترو» انتخاب کنید، کارت پس از چاپ و صدور به باجه بلیت الکترونیک مترو که انتخاب کرده اید، ارسال خواهد شد. پس از ارسال کارت به محل مورد نظر پیامکی برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی که گزینه «ارسال از طریق پست» را انتخاب کنید، بعد از صدور کارت بلیت، کارت تحویل اداره پست برای تحویل به آدرس پستی خواهد شد، در صورت تحویل کارت به پست با پیامک وضعیت اطلاع رسانی خواهد شد.

مرحله 4 کار بلیت منزلت

۵. پس از ثبت سفارش شرایط کارت را با دقت مطالعه کنید و در صورت پذیرش شرایط تیک «شرایط فوق را مطالعه کرده ام و قبول دارم» را بزنید و روی دکمه «مرحله بعد» را کلیک کنید.

مرحله 5 کارت بلیت منزلت

۶. در صفحه جدید مشخصات خود را وارد کنید و برای پر گزینه ها به موارد زیر دقت کنید:

 1. این مشخصات روی کارت چاپ خواهند شد.
 2. تلفن همراه برای پیامک کردن وضعیت صدور و ارسال کارت می باشد.
 3. آدرس و کدپستی ده رقمی برای ارسال کارت توسط پست ضروری می باشند.
مرحله 6 کارت بلیت منزلت

۷. در صفحه جدید مدارک مورد نیاز را آپلود کنید و دقت کنید که این مدارک بازبینی و در صورت صحت مدارک کارت ارسال خواهد شد.

مرحله 7 کارت بلیت منزلت

۸. پس از تکمیل و انتخاب کارت مورد نظر خلاصه ایی از مشخصات و محصول مورد نظر را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت موافقت دکمه «بانک سامان» را انتخاب کنید تا به صفحه بانک، جهت پرداخت هدایت شوید.

مرحله 8 کارت بلیت منزلت

۹. آخرین مرحله «فاکتور پرداخت» می باشد که در صورت پرداخت موفقیت آمیز، «وضعیت پرداخت» به حالت «پرداخت شده» تغییر خواهد کرد و «کد رهگیری» در پایین صفحه نمایش داده می شود. این کد را در جایی مطمئن تا دریافت کارت نزد خود نگه دارید.

مرحله 9 کارت بلیت منزلت

لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. در صورت هرگونه مشکل می توانید با شماره های ۸۸۶۵۳۰۰۰ الی ۶ (شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری) تماس بگیرید.
 2. تا مرحله ایی که شما مبلغ را پرداخت نکرده باشید، می توانید مجدداً از مرحله ۱ راهنمای فوق اقدام به انتخاب و پر کردن فیلدها نمایید. اما پس از پرداخت مبلغ دیگر نمی توانید مشخصات خود را تعویض و یا نوع کارت خود را تعویض نمایید.
 3. اشخاصی که از تهیه کارت بلیط منصرف شده و خواهان دریافت مبلغ پرداختی خود هستند در پنل کاربران شماره شبا را وارد نموده تا مبلغ به آنها مسترد گردد.
مرحله پایانی کارت بلیت منزلت

هزینه صدور کارت و استفاده

هزینه خدمات مربوط به تهیه بلیت منزلت ۱۵۰۰۰ تومان و هزینه صدور آن ۸۰۰۰ تومان می باشد.

سقف مجاز استفاده از این کارت بلیت مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ تومان و یا اعتبار یکساله می باشد.

امکان شارژ مجدد کارت بلیت قبل از موعد سررسید یکساله کارت وجود ندارد.

نکات مهم دیگر

 • استفاده از این کارت بلیت ها فقط برای صاحب کارت مجاز است.
 • امکان شارژ مجدد کارت بلیت قبل از موعد سررسید یکساله کارت وجود ندارد.
 • با توجه به اینکه اطلاعات شخصی روی کارت درج می شود در حفظ و نگه داری کارت کوشا باشید.
 • کارت صادر شده استرداد نخواهد شد.
 • کارت بلیت فقط به صاحب آن با ارائه اصل کارت ملی تحویل خواهد شد.
 • در صورت ثبت ورود و خروج در گیتهای مترو، مبلغ کسر شده از کارت بلیت به تناسب مسافت طی شده و در غیر این صورت برای طولانی ترین مسیر خواهد بود.
 • در موارد شکسته شدن، خوانده نشدن و یا به سرقت رفتن کارت جهت پشتیبانی به ایستگاه های ( …. تحویل دهنده کارت منزلت ….) مراجعه فرمایید.
 • مدت اعتبار استفاده از کارت های فوق الذکر یک سال یا مصرف سقف مجاز استفاده هر کارت است.
 • جهت خرید کارت های تخفیف دار نیاز به مراجعه به شعب بانک شهر نمی باشد و از طریق سامانه صدور کارت اقدام نمایید.
 • برای اطلاع از وضعیت سفارش خود می توانید کد ملی خود را به شماره ۱۰۰۰۴۲۵۸ ارسال کنید.
 • در پی ابلاغ کمیته هماهنگی نظارت کارت بلیت الکترونیک، صدور کارت المثنی برای کارت بلیت های تخفیف دار مجاز نمی باشد.

منبع: وبسایت eticket.tehran.ir

دیدگاه‌ها (4)


 1. با سلام
  اینجانب کارت منزلت رو دریافت کردم جهت ثبت نام کارت بلیت مترو به کافی نت مراجعه کردم
  میزنه شما به دلیل شرایط سنی نمی توانید ثبت نام کنید درصورتی که من بیش از ۶۵ سال دارم
  لطفا راهنمایی کنید
  با کمال تشکر

  • با سلام و احترام، جهت دریافت کارت بلیط از چند طریق می توانید اقدام نمائید. یکی از این راه ها مراجعه به مرکز صور بلیط ایستگاه های مترو می باشد. هم چنین می توانید از طریق مراکز خدمات الکترونیک شهر اقدام به تهیه کارت بلیط منزلت بفرمائید. از طریق وبسایت و مراجعه به سامانه مذکور بدلیل مشکلات فراوان در طراحی و عدم پشتیبانی آن ، توصیه نمی شود.

 2. برای تمدید کارت بلیت منزلت راهنمایی بفرمایید

  • با سلام ، با ورود به سامانه http://eticket.tehran.ir و ورود با اطلاعات ورود قبلی خود می توانید اقدام به ثبت مجدد و یا تمدید نمائید. در صورت هرگونه مشکل می توانید با شماره های ۸۸۶۵۳۰۰۰ الی ۶ (شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری) تماس بگیرید.

لطفا نظر خود را بنویسید

جستجو

Generic filters

دسته بندی ها

تبلیغات

آگهی های ویژه

تماس با مسئول آگهی

 • تیک را بزنید تا از ارسال پیغام های بیهوده جلوگیری شود!
بالا